קמין נפט

על האופציה של חימום הבית עם קמין נפט וסוגי קמין נוספים

קמין נפט הוא פתרון חימום שבטיפול נכון יכול להחזיק מעמד שנים. התפעול של קמין נפט פשוט מאוד להפעלה ועלויות השימוש בו נמוכות במיוחד. קמין נפט נחשב לעמיד ולאמין בהשוואה לקמינים אחרים מבוססי עץ וגז. קמין הפועל על נפט מצריך ארובה איכותית, על מנת להוציא את העשן בבטחה מהמבנה ולכן אינו מתאים לכל סוגי המבנים.

אחריות קמין נפט ותקינות

האווירה של קמין נפט היא אווירה חמה ויכולה להיות פתרון מעולה לחימום הבית. במידה ואתם מנסים להפחית עלויות, ניתן כיום לרכוש גם קמין נפט יד 2 מחברה מסודרת שהשמישה מחדש קמין ישן ומוכרת אותו בתור קמין נפט יד 2. רק חשוב לוודא את התקינות והאחריות של החברה לקמין. לגבי תחזוקה של קמין נפט כדאי לעשות תחזוקה של קמין נפט באופן מסודר ובהתאם להוראות היצרן. ניתן לקבל במקרים רבים שירות של המתקין גם עבור טיפול בקמין נפט.

שמירה על הסביבה

קמין ביו אתונול אהוד בקרב רבים עם מודעות סביבתית שרוצים לקבל חימום ביתי בחיסכון אנרגטי וללא חומרים מזהמים או פליטות של פחמן דו חמצני. המנגנון של הקמין משחרר את הבי אתנול לתוך מיכל מיוחד בו הוא נדלק ונשרף. האתנול הוא למעשה סוג של אלכוהול המורכב ממרכיבים ביולוגיים שונים ולכן הוא מספק אש בקמין, מבלי העשן הנלווה לשיטות השרפה האחרות.

קמין ביו אתונול

חומרי הגלם במבנה הקמין הינם מחומרים לא דליקים כגון, קרמיקה, פלדה ואבן וחול בתחתית. במכל הדלק הסטנדרטי של קמין ביו אתונול מקום לעד 3 ליטרים של דלק. לרוב הקמין מתוכנו כך שמיכל מלא יפעיל את הקמין לפחות ללילה שלם אחד וזאת מכיוון שהוספת הדלק מתאפשרת רק כאשר הקמין מתקרר. תהליך ההצתה בקמין שכזה פשוט בלחיצת כפתור ללא צורך בגפרורים או מצתים ארוכים וללא היחשפות לאש גלויה בשום שלב.

שליטה בלהבות

חזית הקמין עשויה במקרים רבים מזכוכית מחוסמת, שיכולה לעמוד בטמפרטורות גבוהות במיוחד ובאש גלויה כך שניתן ליהנות מהמראה של לשונות האש ששורפות את הדלק ללא חשש. בעוצמת הלהבה ניתן לשלוט באופן קל לתפעול וללא צורך בידע נרחב. המנגנון עובד דרך שליטה בזרימת החמצן שקובעת את גובה הלהבות. קמין ביו אתונול הינו נאה אך גם נוח לשימוש ונחשב לידידותי מאוד לסביבה. בקמין עץ מסורתי מערכת הפליטה אחראית להפסד של קרוב ל60 אחוזים מהחום. בקמין אתנול רק כ- 10% אחוזים נאבדים למערכת הפליטה ומרבית האנרגיה המופקת משמשת לחימום המתחם עצמו.

קמין עץ רומנטי

קמין עץ הוא כנראה עדיין האופציה הרומנטית ביותר עבור חימום הבית. קמין עץ  מלבד החום המיוחד שהוא מספק והאלמנט העיצובי והסגנוני שבהתקנתו משרה אווירה מיוחדת בחלל הבית ולרוב ממוקם באזור ההתכנסות המרכזי של הבית. קמין עץ מודרני לרוב יותקן כחלק מתכנון אדריכלי כולל וישולב במהלך שיפוץ כללי או בבנייה מאפס והוא אמור להשתלב באופן הרמוני עם שאר הריהוט. קמין עץ בנוי ולמעשה כל קמין עם אש גלויה כגון, גז, נפט או ביואתנול חייבים ארובה מובנת ואטומה לשם הוצאת העשן החוצה מהמבנה.

התקנת קמין נפט עם חברה מקצועית ומנוסה

אם אתם מתעניינים לגבי האפשרות להתקין קמין נפט, קמין ביו אתונול או קמין עץ, כמו גם אם אתם זקוקים לשירות של טיפול בקמין נפט, כדאי לכם להתייעץ עם הצוות המקצועי והאיכותי של חברת חום הקמין. החברה שפועלת כבר למעלה מעשרים שנה מתמחת בהתאמת קמינים מעוצבים ללקוחות בהתאם לטעמם האישי, מבנה הבית ולתנאים בו. חום הקמין גאה ביחס החם והאישי שלהם כלפי כל לקוח.

קמין נפט

מתלבט רוצה לקבל פרטים נוספים?

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן