קמין עץ

מה כדאי להכיר לגבי קמין עץ וקמין ביו אתונול

קמין עץ הוא כנראה האופציה הרומנטית ביותר עבור חימום הבית. קמין עץ, מלבד החום המיוחד שהוא מספק והאלמנט העיצובי והסגנוני שבהתקנתו, משרה אווירה מיוחדת בחלל הבית ולרוב ממוקם באזור ההתכנסות המרכזי של הבית, בסלון או בחדר המשפחה.

שילוב הרמוני של קמין עץ מבחינה עיצובית

קמין עץ מודרני לרוב יותקן כחלק מתכנון אדריכלי כולל וישולב במהלך שיפוץ כללי או בבנייה מאפס. הקמין הוא אמור להשתלב באופן הרמוני עם שאר הריהוט. קמין עץ בנוי ולמעשה כל קמין עם אש גלויה כגון, גז, נפט או ביו אתנול, חייבים ארובה מובנת ואטומה, לשם הוצאת העשן החוצה מהמבנה. כאמור, את העיצוב של קמין עץ יש להתאים לסגנון האדריכלי והעיצובי של הבית ולדוגמא לבית בסגנון כפרי ניתן להשלים עם קמין עץ תלוי.

מרכז הבית או מרכז המדורה

למיקומו של קמין עץ בנוי במרכז החלל יתרונות הנוגעים לא רק לפונקציונליות שבהתאספות סביב המדורה, אלא גם לניצול אנרגטי נכון, על מנת שהבית יתחמם באופן מיטבי ובריחת החום החוצה מהמבנה תהיה מינימלית. את הארובה כדאי להעביר גם כן דרך מרכז הבית ובבתים דו קומתיים ללא מעבר בחדרי השינה, מכיוון שהארובה יכולה לחמם את החדר מעבר לצורך. מבחינת העלויות של התקנת קמין עץ תלוי ניתן כיום למצוא קמין עץ במבצע, מחברות מובילות ולהפחית את העלויות.

מודעות סביבתית וביו אתונול

קמין ביו אתונול אהוד מאוד בקרב רבים עם מודעות סביבתית, שרוצים לקבל חימום ביתי בחיסכון אנרגטי וללא חומרים מזהמים או פליטות של פחמן דו חמצני. המנגנון של הקמין משחרר את הביו אתנול לתוך מיכל מיוחד, בו הוא נדלק ונשרף. האתנול הוא למעשה סוג של אלכוהול המורכב ממרכיבים ביולוגיים שונים ולכן הוא מאפשר אש בקמין, מבלי העשן הנלווה לשיטות השרפה האחרות.

מנגנון הפעולה של הקמין ביו

חומרי הגלם במבנה הקמין הינם מחומרים לא דליקים כגון, קרמיקה, פלדה ואבן וחול בתחתית. במכל הדלק הסטנדרטי של קמין ביו אתונול מקום לעד 3 ליטרים של דלק. לרוב הקמין מתוכנן כך שמיכל מלא יפעיל את הקמין לפחות ללילה שלם אחד וזאת מכיוון שהוספת הדלק, מתאפשרת רק כאשר הקמין מתקרר. תהליך ההצתה בקמין שכזה פשוט בלחיצת כפתור, ללא צורך בגפרורים או מצתים ארוכים וללא היחשפות לאש גלויה בשום שלב. לגבי תחזוקה של הקמין כדאי לעשות תחזוקה באופן מסודר ובהתאם להוראות היצרן. ניתן לקבל במקרים רבים שירות של המתקין גם עבור טיפול בקמין באופן תקופתי .

על אופן השליטה בלהבות

חזית הקמין עשויה במקרים רבים מזכוכית מחוסמת, שיכולה לעמוד בטמפרטורות גבוהות במיוחד ובאש גלויה, כך שניתן ליהנות מהמראה של לשונות האש, ששורפות את הדלק ללא חשש. בעוצמת הלהבה ניתן לשלוט באופן קל לתפעול וללא צורך בידע נרחב. המנגנון עובד דרך שליטה בזרימת החמצן, שקובעת את גובה הלהבות. קמין ביו אתונול הינו נאה, אך גם נוח לשימוש ונחשב לידידותי מאוד לסביבה. בקמין עץ מסורתי מערכת הפליטה אחראית להפסד של קרוב ל60 אחוזים מהחום. בקמין אתנול רק כ- 10% אחוזים נאבדים למערכת הפליטה ומרבית האנרגיה המופקת משמשת לחימום המתחם עצמו.

התקנת קמין עץ עם חברה מקצועית ומנוסה

אם אתם מתעניינים לגבי האפשרות להתקין, קמין עץ מודרני, קמין ביו אתונול, קמין עץ במבצע או קמין נפט, כדאי לכם להתייעץ עם הצוות המקצועי והאיכותי של חברת חום הקמין. החברה שפועלת כבר למעלה מעשרים שנה מתמחת בהתאמת קמינים מעוצבים ללקוחות בהתאם לטעמם האישי, מבנה הבית ולתנאים בו. חום הקמין גאה ביחס החם והאישי שלהם כלפי כל לקוח.

קמין עץ

מתלבט רוצה לקבל פרטים נוספים?

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן